do XXIX Pieszej Pielgrzymki Drohiczyńskiej na Jasną Górę zostało:

logo podlaskie

Grupa sokołowska - Pomarańczowa

Dobre sandały, niezawodny plecak, masa ubrań, butelka czystej wody, płaszcz od deszczu, drewniany różaniec – to i wiele innych rzeczy pragnę zabrać w tym roku na pieszą pielgrzymkę. Wyruszam już chyba 12 raz na pątniczy szlak wraz z Matką Bożą, by przemierzać kilometr, które prowadzą na Jasną Górę. Kolejny raz będę miał okazję odkrywać wolę Pana Boga przygotowaną dla Mnie podczas tych rekolekcji w drodze: posłucham konferencji, pomogę bratu lub siostrze przenieś bagaż, będę rozmawiał z innymi podczas postojów, zachowywał ciszę (nie będę chrapał) w nocy, budował atmosferę radości w grupie. Wiem, że znowu dzięki pielgrzymce nauczę się służby, usłyszę głos Boga, podzielę się miłością z innymi, umocnię swoją wiarę i zjednoczę się z Jezusem Eucharystycznym.

W tym roku, nad wszystkimi działaniami będzie czuwał Duch Święty – Ożywiciel i Pocieszyciel. Dlatego ten czas będzie pełne łaski i mocy. To On dziś pragnie kierować do Ciebie słowo zaproszenia. Może pielgrzymka jest tym momentem Twego życia, gdzie masz okazję zbudować relację z Bogiem i drugim człowiekiem, wyjść poza schemat zwykłego życia chrześcijańskiego, po prostu spróbować czegoś nowego. W grupie pielgrzymkowej czekają na Ciebie znaczki, tuba, flagi, śpiew, modlitwa, grupa porządkowa, medyczna czy też muzyczna. Na twoją obecność liczy również ks. Przewodnik. Na pewno uda Ci się znaleźć czas, siły, zdążysz się spakować, przygotować fizycznie i duchowo, znajdziesz odwagę i przyjaciół, którzy wyruszą z tobą w nieznane przestrzenie wiary. To wielkie wyzwanie, które wymaga Twojej decyzji.

Niech Matka Boża – Matka Częstochowska czuwa nad dobrym przygotowaniem i przebiegiem Drohiczyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasna Górę, a Duch Święty niech wzbudza w sercu wielu ludzi ducha pielgrzymkowego. Serdecznie zapraszam i błogosławię Ks. Łukasz Skarżyński – Przewodnik Grupy Sokołowskiej.

Ks. Łukasz Skarżyński,
Przewodnik grupy Sokołowskiej

facebook